Консолі в передпокій
Передпокій – важлива частина будинку. Саме вона відповідає за перше враження, справлене на гостя. Тому оздоблення, меблі та декор повинні гармонійно поєднуватися між собою, утворюючи стильний і затишний дизайн. Проектуючи такий інтер'єр, необхідно приділити особливу увагу консолі в передпокій. Як і банкетка, вона не входить у традиційний гарнітур 21 століття і швидше є вінтажним доповненням, однак, це не применшує її функціональне і декоративне значення.
Трохи історії
Слово «консоль» запозичено з французької мови. Архітектурне визначення – тип опори або кронштейна з зафіксованим і вільним кінцями. Поступово термін перекочував в професійну сферу дизайнерів. Тепер так називають прикріплюються до стіни орнаментовані підставки, а також міні-столи. Подібні вироби були дуже популярні за часів Людовика XIV і Людовика XV.
Види та особливості консолей в передпокій
Сучасні консолі в передпокій складаються з двох деталей: стільниці і ніжок. У порівнянні зі своїми попередницями, вони більш лаконічні і можуть виконувати кілька ролей. У продажу є моделі з висувними шухлядками в столі, повноцінними тумбочками, мобільними сидіннями. В цілому їх можна розділити на три головні категорії:
1. Настінні. Являють собою навісну полицю з витонченою стільницею. Остання часто відрізняється оригінальною формою: крапля, овал, еліпс. В основному монтуються в дуеті з дзеркалом.
2. Приставні. Нагадують розпиляний на дві частини стіл. Зазвичай мають одну-дві ніжки. Без «підтримки» подібних конструкцій не обійтися, тому їх не тільки притуляють, але і прикручують до стіни, маскуючи кріплення.
3. Консолі-столики. Модель для просторих приміщень. По суті це вузька консоль в передпокій з підвищеною стійкістю, яка допускає віддалену від стіни установку.
Як вибрати консолі в передпокій
Перш ніж купити консоль в передпокій, необхідно визначити її основне завдання (з урахуванням габаритів квартири). Якщо у вас вже є комод або тумба, то даний елемент може виконувати тільки функцію красивого аксесуара. В іншому випадку виріб стане місцем зберігання ключів, пошти, рукавичок, взуттєвих дрібниць. Незайвим буде доповнити його великим дзеркалом у важкій рамі.
Що стосується матеріалів виготовлення, кращим варіантом традиційно вважається деревина твердих порід. Також сучасні виробники пропонують стільниці з металу, багатошарового скла, акрилу, натурального або штучного каменю. В елітних моделях для декору використовуються самоцвіти, срібло, мармур, позолота, золото, тонка різьба.