Дерев'яні меблі
Ремонтні роботи вимагають багато часу і фінансових вкладень. Треба обдумати планування, найняти бригаду фахівців, зайнятися складанням бюджету. Також знадобляться оздоблювальні матеріали, композитні або дерев'яні меблі. Останні відіграють ключову роль при створенні інтер'єру стильової спрямованості. Крім того, правильно обставлена квартира допомагає зняти стрес після трудового дня, створює відчуття затишку і гармонії.
Яка основа меблів краща?
У ролі базового матеріалу сучасні виробники використовують різні сорти деревини:
1. Клен. Відрізняється високою твердістю, має характерний малюнок.
2. Вільха. Не володіє схильністю до викривлення або розтріскування. Добре тримає фурнітуру.
3. Осика. Прекрасно переносить контакт з водою.
4. Дуб. Характеризується міцністю, вагою, красивою текстурою. Такі дерев'яні меблі купити за низькою ціною не вдасться, але вона прослужить не одне десятиліття.
5. Модрина. Має оригінальний червоно-бурий відтінок, відрізняється підвищеною вологостійкістю.
6. Кедр. Витримує контрастні температури, містить цілюще ефірне масло.
7. Сосна. Володіє малою вагою і стійкістю до розтріскування, але з часом може потемніти. Досить м'який матеріал.
8. Ясен. Стійкий до біологічного впливу, по міцності не поступається дубу.
9. Бук. Міцна основа, але з легкістю піддається різанню і обточуванню.
Недорогі дерев'яні меблі передбачають використання шпону. Це декоративна обробка, яка складається з декількох деревних шарів (товщиною від 0,1 до 10 міліметрів). Іноді застосовуються пластикові вініри, що імітують масив.
Поради щодо вибору дерев'яних меблів
Перед покупкою шафи або комода необхідно переконатися, що ящики мають з'єднання «хвіст ластівки», внутрішня сторона позбавлена нерівностей, а дно посилене планкою жорсткості. Бажано, щоб ручки були латунними (цілісними). Якісне виготовлення дерев'яних меблів передбачає двері, які можна відкривати і закривати без зусиль. Якщо вони «втиснуті» в корпус – правильне розташування на однаковому рівні з рамою, якщо встановлені зовні – мається на увазі відсутність пробілів.
У столі треба перевірити ребра жорсткості. Особливо їх кріплення до стільниці. У стільцях обов'язково присутність діагональних блоків, зафіксованих болтами.
Дуже важливо вивчити етикетку (інструкцію), де вказано тип застосовуваного матеріалу, додаткові елементи, рекомендації по експлуатації і гарантійний термін.